Cegła to podstawowy budulec naszych domów. Powoli zastępują je inne surowce, jednak lata wykorzystywania cegły przyczyniły się do tego, że jest to najbardziej uniwersalny surowiec budowlany. Cegła ceramiczna, cegła silikatowa i cegła cementowa wykorzystywane są do budownictwa jako surowiec konstrukcyjny a także materiał do wykończeń.

 

Dostępność i rozmaitość odmian cegły powoduje, iż jej popularność nie spada, pomimo pojawiania się na naszym rynku innych produktów budowlanych. Ekonomika budowli także powoduje, że najchętniej sięgamy po cegły. Cegła jest dość tania i pozwala na obszerną gamę działań murarskich, które to nie bywają osiągalne w jakiś innych technologiach.

 

Ozdobna cegła to jeden z gatunków tego surowca ,który jest wykorzystywany jako warstwa licowa ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych. Pozwala na stworzenie płaszczyzn o rozmaitych efektach plastycznych, natomiast w połączeniu z odpowiednio dobranym wątkiem muru wydaje się być jedyny w swoim rodzaju. Modularność cegły oraz niewielkie wymiary umożliwiają murarzom na tworzenie detali murów nieosiągalnych pozostałymi metodami. Elewacyjna cegła jest też niezwykle solidnym i efektownym rozwiązaniem.

Cena tego typu cegły, względnie mała, i bardzo wysoka jakość konstrukcji z niej wykonywanych to właśnie te elementy, które posiadają wpływ na sławę tego surowca budowlanego.

Autor: Cegła pełna

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *